kegyelmi ÜGY: nincs itt SEMMI RENDKÍVÜLI! ISTEN, rámutatott a FÖLD bíráinak ítéleti túlkapásaira…
- 2026. május 24. vasárnap
… így, lelki PATRÓNUSKÉNT, kötelességem volt támogatni a kegyelmezői kéz aláíró mozdulatait…
„… a papok legyenek a betegek, idősek, szegények, gyerekek mellett,
a plébániák legyenek újra az imádság helyei.
A házastársak „mondják ki újra a házastársi igent”,
tiszteljék az életet és „adják tovább bőkezűen”.
Az édesapák „legyenek a családok papjai”,
az édesanyák pedig „a családok szíve, a szeretet tűzhelye”.
A gyermekek „tiszteljék, szeressék szüleiket!”
/Csíksomlyó - üzenete - 2026./
… Varga Judit igazságügy-miniszter asszony ellenjegyző ujjait is Ön segítette az okmány „aláírásában”? … az Ő istenét kérdezzék!…
… és vajon ki segítette a köztársasági elnök (Dr. Sulyok Tamás) adományozó kézlendületét 2026. március 26. napján a Magyar Corvin-lánc állami kitüntetés - Bogárdi Szabó István református lelkipásztor és Dr. Trócsányi László jogtudós - adományozásának aláírásakor (amelyre a miniszterelnöki ellenjegyzés 2026. március 30-án, míg a hivatalos lapban történő közzétételére csak utólag – az általános országgyűlési választásokat követően – 2026. április 21-én került sor)? Ez, legfeljebb, egy megkésett mannaelégtételként vethető fel, hiszen a katolikus bíboros Erdő Péter - példaértékű egyházi szolgálata, a családok védelmében tanúsított következetes kiállása, valamint nemzetközi szinten is kiemelkedő teológiai és egyházjogi tudományos munkássága elismeréseként - időben jóval korábban (2017. június 24. adományozást és ellenjegyzést követően), ráadásul az említettnél lényegesen magasabb presztízsértékű - MAGYAR SZENT ISTVÁN REND - kitüntetést vehetett át (Áder János köztársasági elnöktől) 2017. augusztus 20. napján. Tehát nem kellene „irigykedni”, (most!).
… és az a meg/fel/becsülhetetlen értékű vagyoni juttatás, amelyben az egyház - s igehirdetői - részesültek az elmúlt 2x8, illetve 4x4 év alatt? Ez csupán egy szerény összegű ellentételezés az államtól, az egyház által átvállalt és nyújtotta emberiességi szolgáltatásaiért… a „lelkipásztorok” túlméretezett vagyongyarapodását is ideértve? Nálunk nincsenek hivalkodó vagyoni javakkal rendelkező püspökök, egyházi vezetők, s kirívó vagyonjószággal (stadion, sporthotel, „rongyrázó” látogató központ, oktatási „főúri-paloták”, étterem, s friss hal az étlapon) büszkélkedő egyházmegyék (sem)! Ez esetben, miért nem hozzák nyilvánosságra egyéni vagyongyarapodásuk „önkéntes bevallásait” … e tekintetben, hivatásbeli lelkiismeretük „tiszta”? A mi lelkiismeretünk tisztaságát maga az ÚRISTEN látja, nincs miért szégyenkeznünk. És a földön tanúsított világi hívságokért, urizáló életvitelért… sem? Amennyiben szükséges, állunk az „objektív igazság” mércéjével mérő elszámoltató hatóságok elé!?
… és mi volt ennek a lihegő sietségnek az oka/indoka, amelynek eredményeként a - miniszteri és EU biztosi posztra alkalmatlan, az elmúlt 16 év - jogállamnak aposztrofált intézményfelelős - a jogalkotás és a jogalkalmazás területén tornyosuló „szennyes” növekedését tétlenül figyelő - Dr. Trócsányi László Henrik - Károli Gáspár Református Egyetem - egyetemi tanár, rektor, a rektori feladatok további ellátására dr. Sulyok Tamás köztársasági elnöktől ismételt megbízást kapott(hatott)? Méghozzá 2027. február 1. napjától 2032. január 31. napjáig terjedő időtartam erejéig [2026. március 27. keltezéssel, 2026. április 1. ellenjegyzéssel (ez talán csak vicc?), 2026. április 17. közzététellel]. Hiszen, 2027. február 1. időben (10 hónap) még igen messze van, addig, a viselt felelősség megállapítása alapján e megbízatás bőven (akár) vissza is vonható!? Nem a mi hibánk, hogy mindez a folyamat – velünk párhuzamosan – 2027. szeptember 1-jével kezdődhetően – a „gyengélkedő” Pázmány Péter Katolikus Egyetem részéről – ifj. dr. Lomnici Zoltán aspiráns, a nemzet főjogásza személyében nem realizálódhatott (pedig őt még a világ nagyobb egyetemeire eljutott jogállami- ildemokrácia életképességébe vetett meggyőződése miatt sem érhette volna szemrehányás. Kivéve, ha mindez a CSÁDI törzsi-köztársaság közösségéhez is „eljut”.)? De hát az érintett személy még tanári kinevezéssel sem rendelkezik?! Ugyan mán, a Mocsai féle modell-minta működött volna, ha mindezt a - mostanság Csíksomlyón „vezeklő/veszteglő” - köztársasági elnök bevállalta volna. Talán még emlékezett, a tényre? Előde, Novák Katalin, a pápa hivatalos magyarországi apostoli látogatásakor (2023. április 28-30.) hiába ült a pápa mellé, majd szinte teljesen feleslegesen zarándokolt – igaz nem zarándokként – és vett részt személyesen (2023. május 27-én) a csíksomlyói búcsún. És hiába öltötte magára - a dobozba zártan fogason odaszállított gyűrődésmentes, a templomi arany-fehér háttér kontrasztja miatt még intenzívebb - király/royal blue kék tónusú toalettjét, majd imádkozott átszellemülten a kegytemplomi (Maria Auxilium Christitianorum) Segítő Szűz Máriához: a család egységét, a nemzet megmaradását kérve – álszent módon!
internet
Máriát azonban mindez a „külsőség” nem hatotta meg, nem nyújtott segédkezet a volt elnökre nehezedő „nyomás” alatt aláírt kegyelmi ügy ki nem robbanásához, amely végül 2024. február 10-én a köztársasági elnöki tisztségről történő lemondásához vezetett.
Pedig az új elnök úr hiába menekül/t/ - a magyarság egységét papíron, írott szövegként megtestesítve - zarándoknak álcázva magát Csíksomlyóra. Nem kellően ismerve Benjamin Franklin epés megjegyzését: „Ha csak a hit vezet minket, vakon megyünk.” Ráadásul viselt dolgaink elől - eredményesen - amúgy sem menekülhetünk: Csíksomlyóra is elkísérnek! És ott is (tovább) bomlasztják az államfő szakmai tekintélyét, amely hivatalába lépésekor, amint
Sulyok Tamás köztársasági elnök (j2) érkezik a csíksomlyói búcsú résztvevővel
a hegynyeregbe a szentmise helyszínére 2026. május 23-án
Fotó: MTI Fotószerkesztőség/Veres Nándor/MTI
e gránitszilárdságúnak tekintett – Magyarország Alaptörvénye címet viselő – könyvet saját közösségi oldalán, köztársasági elnökként közzétette - a „szatyorból” - szinte azonnal elillant, szertefoszlott. Hiszen e kép - a név alatti „szerzői” szöveg „Az Alaptörvény munkám sarokpontja, kerete és mércéje…” alapján - arról tanúskodik, miszerint Elnök Úr - alkotmánybírói/elnöki, ügyvédi múltja ellenére - nincs tisztában a könyv által képviselt szakmai ténnyel: e díszes könyv - amely a 2012. január 1. dátumot hordozza a nem számozott 3. oldalán - kézbevétele napján (2024. augusztus 26. 05:03) már a 13. sebész-gyomláló beavatkozáson is túlesett!? Azaz: az ismert televíziós-vetélkedő címével élve: „A fele sem igaz.”
Minek következtében hiába hangzik szépen - Elnök Úr által élete mottójául választott - Ulpianus egyik legismertebb alapelve - Honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere. - „Tisztességesen élni, mást nem bántani, mindenkinek megadni azt, ami őt megilleti.” ha a korábbi hatályos törvényi (jogi) szabályok módosításait nem ismerjük, helyettük pedig elavult, zúzdába tartó könyvek mondatait faljuk, követjük…
Mindezen tények ismeretében nyugodtan kijelenthetjük: indokolt volt a first lady képbeszerző múzeumi zarándokakciója, amelynek eredményeként Elnök Úr, olvasást mímelő saját - valódi - ülő fotója mögé/fölé egy igazi, olvasót ábrázoló festmény került elhelyezésre.
Ripl Rónai József 1913-as festménye: Medgyessy olvas - Internet
De térjünk vissza a kegyelmi ügyre, jelen írás témájának alapkérdésére: vajon a NER hirdette keresztényi önazonosság, keresztényi hitgyakorlás, az Alaptörvény által megkövetelt családminta, valamint a gyermekeket óvó-védő családanya emberi tartása, belső igaz-lelkiismerete elegendő útravalót biztosít-e az Országgyűlés által létrehozott kegyelmi-ügyet vizsgáló bizottság előtt megjelenő és meghallgatandó személy számára az általa ismert, lelkiismerete diktálta igazság nyilvánosság előtt történő kimondásához? Mert jelenleg csupán az ügy „valódi” ténye ismert: Novák Katalin volt államfő a kegyelmi kérvényt támogatóan aláírta; tette mindezt lelki „patrónusa” nyomatékos unszolására, miszerint „alapvetően igazságtalannak látom, érzem azt, ami történt ezzel az emberrel, és szerintem megérdemel még egy esélyt, ezért javaslom, hogy adjon neki kegyelmet a köztársasági elnök asszony.” De mindez – mármint, hogy az egyházi hit-hatalmasságoknak joguk van sajátos, lelki pressziót alkalmazva vitatni (felülírni) az objektív igazságszolgáltatási folyamat végeredményét megtestesítő ítéleti döntést – csupán a „dolog” egyik oldala, amelyből közvetlenül azonban nem következik a másik oldal eredménye: a miniszteri ellenjegyzés megadása! Vagyis, az igazság kiderítéséhez az ellenjegyző miniszter őszinte, belső-lelkiismereti megnyíló-megnyilatkozó őszinte-keresztényi „kitárulkozása” is szükséges, sőt…
(ma már) KÖVETELMÉNY!
[… amúgy, néhai Ferenc pápa emlékének is tartozunk… ennyivel legalább, hiszen az Orbáni NER állam-egyház ildemokráciája a kegyelmi-ügy színpadi dráma-komédiában személyét egy epizódszerep biodíszlet kellékévé silányította…]
feltéve,
amennyiben tényleg valljuk és (el)hisszük:
- a kereszténység nemzetmegtartó szerepét
- népünk évszázadokon át harcokban védte Európát
Budapest, 2026. május 24.




