SZERENCSÉTLEN … „Aba Ágoston Sámuel” … egyedül őt „BASZTATJÁK” … pedig csak egy tűt testesített meg a NER-feudum urambátyám-bűnszervezet szénakazlában…
- 2026. május 15. péntek
„Aki nem tudja csinálni, tanítja.
És aki tanítani sem tudja,
abból lesz a tornatanár."
/Woody Allen/
"Aki tudja, csinálja;
aki érti, tanítja”
/George Bernard Shaw/
… persze az is igaz… idegesítően szánalmas volt őt hallgatni, hát még nézni, a választás előtti napokban, hetekben, ahogyan - zöldfülűnek nézve Hann Endrét - hűséges és jól fizetett, párt-agitproposként igyekezett saját, ellenőrizhetetlen egyéni „zugfelmérési” eredményeivel bizonygatni a FIDESZ - várhatóan - még mindig magabiztos győzelmi fölényét.
Természetesen, e „versengést lihegő” folyamatban nem volt egyedül: a választás napján igazi hűséges fegyverhordozóként tudhatta maga mellett - többek között - a szpíkeri szerepbe öltözött - mindenhol és mindenben szakértőként fellépő - ifjonti Lomnicit. Akinek a kormányzópárt legelőkelőbb televíziója közvetítette élő, egyenes adású vezénylete segítségével nézők milliói válhattak az élmény közvetlen részesévé, ahogyan a MAGYAR NÉP - április 12. napján - az idő előrehaladtával az asztal alá mossa az elmúlt 2x8 év háborús szenvedéseit előidéző, s fenntartó - Orbán vezette - „nemzeti” oldal összességét.
Azaz „nagyvonalúan” - a MAGYARSÁG szokásos keresztény-álságos módján - ne egyedül a tudós és akadémikus házi közvélemény-kutatót büntessük, majd szolgáltassunk néki némi morzsányi kirakat- KEGYESSÉGI elégtételt –
„Megtarthatja szemináriumát a Nézőpont Intézet vezetője …. az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Állam- és Jogtudományi Karán.”
– hiszen az említett elmúlt 2x8 év háborús szenvedéseit előidéző, s fenntartó Orbán és „harcostársai” vezette regnáló NER közvetlen és közvetett formátumú jóltartó-jóllakatásában nagyon sok „KATEDRA-KOPTATÓ” vett részt. Olyanok is, akiknek az elkövetkező „társadalomépítés szemesztereiben” nemhogy előadást, vagy szemináriumi foglalkozást tartani, de az említettek előkészítésében még demonstrátori szinten közreműködnie sem szabadna!
Ezért a jelen - harmadik - rendszerváltás kapujában - amikor „egy önkényuralomból tér vissza az ország a liberális demokráciába” - a Szent Korona, a Szent Jobb és az Aranybulla magyar ereklyéinek álságos módú mögé bújása nélkül Kérésünket?
IGÉNYÜNKET!
az alábbi módon tegyük közzé:
Magyarországon, 2026. szeptember 1-jétől – saját, belső emberi önvizsgálatának tisztázó eredménye nélkül – egyetlen felsőoktatási intézmény katedrájára ne álljon fel olyan - főállású, mellék- másodállású, óraadó, „kölcsönkért”, szemináriumi, gyakorlati foglalkozást stb. vezető tanár/oktató/igehirdető, aki az elmúlt (2x) 8 év ideje alatt a felsőoktatás bármely intézménye igazi, illetve jelképes katedráján állva (ülve) közvetlen avagy közvetett módon részt vett a NER – jogállamlebontó – építésében, egyes részeinek (teljes/részleges) felújításában, javítgató karbantartásában.
Mindennek tényéről - Magyarország, a magyar társadalom, gyermekei, unokái jövőjét szolgálva - a katedrára fellépő személy személyi anyagai között helyezze el e – központilag a rendelkezésére bocsátott – saját kezűleg kitöltött és aláírt
NYILATKOZATOT
(amennyiben óhajtja: Isten engem úgy segéljen toldattal kiegészítve).
Budapest, 2026. május 14.




